اصولا به اندازه ی خودش باید از یک تکنولوژی جدید انتظار داشت!

چطور براي يه موقعيت كار درخواست بديم؟
نوامبر 23, 2017
یاد گرفتن کار گروهی
نوامبر 23, 2017

خبر:

“هشدار دادستان تهران به اسنپ

قرار بود به مردم خدمت ارایه شود نه این که راننده اسنپ، زنی را به تپه‌ها ببرد و به او تجاوز کند.
مدیر اسنپ احضار میشود/دانشجو”

اصولا باید به اندازه ی خودش باید از یک تکنولوژی جدید انتظار داشت!

اتفاقی که برای یکی از افرادی که از اسنپ استفاده کرده افتاده اتفاق جدیدی نیست! این اتفاق نه تنها برای اسنپ، بلکه برای پر ارزش ترین استارتاپ جهان، یعنی نسخه ی اصلی ای که اسنپ از روی اون به وجود اومده، Uber هم افتاده. چیزی که اینجا خیلی مهمه صحبت یکی از دوستانی بود که چند وقت پیش دیدمشون و میخواستن یه سرویس مشابه اسنپ رو راه اندازی کنند. اون دوست میگفت که من میتونم با ابزاری که دارم امکان وقوغ این اتفاقات رو کم کنم، مثل همون ردگیری جی پی اس ای یا با گرفتن مدارک سفت و سخت تر از راننده ها! ولی کار من این نیست که امنیت رو گارانتی کنم! شما قبلا می ایستادی کنار خیابون و دست تکون میدادی که یه ماشین شخصی نگه داره و سوار شی، من فقط اون مرحله رو برات راحت کردم و نیاز نیست بایستی کنار خیابون و دست تکون بدی! ولی همون مساله هایی که از قبل ممکن بوده اتفاق بیفته قطعا الان هم میتونه اتفاق بیفته!

نتیجه ی اخلاقی:

از هر تکنولوژی جدیدی قد خودش باید انتظار داشت! نمی تونیم تقصیر مشکلات نا امنی و فرهنگی و اقتصادی و … کشور رو همه رو بندازیم گردن اسنپ یا امثال اون! همون طور که گفتم این ها اومدن تا ارزش افزوده ای رو به ارمغان بیارن نه اینکه همه چیز رو تغییر بدن. پس همچنان چه با اسنپ چه بدون اسنپ حواستون باشه سوار چه ماشینی میشید.

مشابه این اتفاقات هم افتاده؟

بعععله! تا دلتون بخواد! یه نگاهی به Youtube بندازید و دنبال ویدیو هایی بگردید از مشکلاتی که در Airbnb به وجود اومده متوجه میشید که فقط مخصوص ایران و مختص اسنپ نیست! مثلا این یکی از ده ها لینکیه که نکات امنیتی رو به افرادی میده که میخوان شروع کنن و ملکشون رو در Airbnb برای دفعات اول اجاره بدند:

https://www.cntraveler.com/stories/2014-01-14/six-tips-for-first-time-airbnb-renters

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>