يوزر اكسپرينس
نوامبر 23, 2017
لینکدین
نوامبر 29, 2017

هات جار (HotJar) – رفتار کاربرانتون رو در جهت ارتقای سطح کیفی سرویستون زیر نظر داشته باشید!

ابزار بسیار مفیدی وجود داره به نام هات جار! این ابزار به شما کمک میکنه تا بتونید اطلاعات مفیدی رو از مدل رفتاری کاربرانتون و نوع تعاملشون با وبسایتتون به دست بیارید. در زیر این پست عکسی رو میبینید که اصطلاحا به اون هیت مپ (Heatmap) گفته میشه و نشون میده که کاربران شما در کجای تصویر بیشتر کلیک میکنند.

اگر مثال عملی بخوام براتون بزنم, ما در نیتیوی (Nativy) بعد از گذشت چند مدت فهمیدیم که کاربران در یه منطقه ی کوچیک از صفحه کلیک میکنند در صورتی که هیچ لینک و دکمه ای در اونجا وجود نداشت! به این نتیجه رسیدیم که احتمالا اون منطقه قسمتیه که کاربران به صورت حسی به دنبال چیزی که میخوان میگردند! اومدیم و دکمه ای رو در اون منطقه قرار دادیم و در نتیجه اون دکمه یکی از محبوب ترین بخش های صفحه شد! مهم اینه که کاربران شما, به هر دلیلی, چطور دوست دارند که از سیستم شما استفاده کنند. این وظیفه ی شماست که با تغییر سیستم رابط کاربری, کار رو برای اونها ساده تر کنید.

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>