الویت بندی کنید!
نوامبر 23, 2017
امکان داره!؟
نوامبر 23, 2017

یکی از کارهای بسیار جالبی که من تجربه اش رو هم از دانشگاه و هم از کار در اروپا دارم و خیلی ازش سود بردم, تشکیل گروهی از افراد برای یادگیری دسته جمعی هست. به این صورت که یک نفر که بیشتر از بقیه میدونه و کمی با سر فصل مطالب, یا تکنولوژی های روز, یا … آشناست عناوین مطالبی رو که افراد قرار هست یاد بگیرند رو مشخص میکنه و به هر شخصی در گروه یکی از اون عناوین رو اختصاص میده. حالا وظیفه هر شخصیه تا در مورد اون عنوانی که بهش اختصاص داده شده مطالبی رو بخونه, خودش بفهمه, و با ابزارهای ساده مثل درست کردن تعداد خیلی کمی اسلاید, یا تعدادی برگ پرینت شده, یا هر ابزار آموزشی دیگه ای که دوست داره, در جلسه ای که مشخص میشه اون مطلب رو به صورت خلاصه به بقیه آموزش بده. مطمئن باشید مقدار اطلاعاتی که از این نوع جلسات بهتون اضافه میشه قابل باور نیست! این تمرین بسیار خوبیه برای کار گروهی و همچنین جا انداختن فرهنگ به اشتراک گذاشتن دانسته ها!

این به من بارها و بارها اثبات شده که ما در دنیا و زمانی زندگی میکنیم که یک نفر به تنهایی نمیتونه اون میزان اطلاعاتی رو که برای تبدیل شدن به یک فرد به درد بخور و شاخص نیاز داره به دست بیاره و نیاز به همکاری و همراهی دیگران داره. با به اشتراک گذاشتن دانسته هامون به بقیه هم این فرهنگ رو می آموزیم و قطعا این حرکت در نهایت باعث پیشرفت سریعتر علم و افزایش بسیار سریع دانش فردی و جمعی میشه! در یاد دادن خسیس نباشیم!

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>