اندر احوالات کارآفرین
نوامبر 23, 2017
الویت بندی کنید!
نوامبر 23, 2017

در يكى از نوشته هايى كه در مورد استارتاپها و كارافرينى از آقايى به نام شاهين نادرى ميخوندم به نكاتى برخوردم كه بعضيش رو عيناً و بعضيش رو با دخل و تصرف براتون مينوسم.

✅ آموزش جعبه ابزار است. هر چه جعبه ابزار کامل‌تری داشته باشید، احتمال موفقیتتان بالاتر می‌رود. (آموزش ديدن منظور هست)

✅ آدم‌هایی که در کارآفرینی از من و شما موفق‌تر شدند، سراغ فرمول‌های ساده‌تر رفتند. هر چقدر سراغ فرمول‌های پیچیده‌تر روید، احتمال گیرکردنتان بیشتر می‌شود. ( تا حدود زيادى موافقم)

✅ متأسفانه کپی کردن را هم درست بلد نیستیم. کپی درست یعنی بنچ مارکینگ. یعنی بتوانیم الگوهای موفق جهانی را پیدا و آن را مطابق با شرایط بومی خودمان اجرا کنیم. (البته بنچ ماركينگ دقيقا اين نيست ولى در كل با مفهوم موافقم)

✅ تفکر کارآفرینی یعنی عاشق کسب و کارت باشی. محصول نهایی برای کارآفرین خود کسب و کارش است. اینکه بفهمد نیاز مشتری چیست و چطور آن را در قالب کسب و کارش برطرف کند. (بسيار درست)

✅ به عنوان کارآفرین باید بتوانیم از بیرون به کسب‌وکارمان نگاه كنيم.

✅ زندگی و کسب و کار مانند بازی تخته نرد است. اگر مهره‌ها را بد بچینی، جفت شش هم که بیاوری به دردت نمی‌خورد. باید یاد بگیریم مهر‌ه‌هایمان را خوب بچینیم. (كاملا موافقم)

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>