لینکدین
نوامبر 29, 2017
چطور نیتیوی در سالهای سخت جان سالم به در برد
دسامبر 1, 2017

لینکدین – سوال هایی از طرف یکی از مخاطبان

⭕️ من تا به حال پستی نگذاشتم. افرادی که در شبکه من هستند هم تاکنون پستی نگذاشتن. چه محتوایی در لینکدین قابل اشتراک گذاریه؟

👈 بستگی داره. شبکه ی دوستان من به دو دسته ی ایرانی و خارجی تقسیم میشند. بخش خارجی پست هاشون در مورد رخدادها، نمایشگاه ها، محصولات، خبرهای مهم حرفه ای مثل شروع یک پروژه یا شراکت با گروه و یا شرکت خاصی هست و این اطلاعات رو به اشتراک میگذارند.

بخش ایرانی بیشتر “چطور موفق شویم”، “چطور موفق نشویم”، “از کجا شروع کنیم”، “۵ عامل اساسی در رسیدن به جایگاه آمازون” و امثال اینها رو به اشتراک میگذارند.

یه دسته هم هستند که معمولا یکی دو روز بیشتر در کانکشن های من نمیمونند و اون دسته لینکدین رو با فیس بوک و اینستاگرام و تلگرام اشتباه میگیرند.

⭕️ چه کاربردی داره؟ تصور من این بود که داشتن یک صفحه در لینکدین موقعیتهای شغلی رو برام به همراه داشته باشه. کارفرماهایی که از این طریق جذب نیرو رو انجام میدن. اما چنین اتفاقی رخ نداد. شتد,هم تصور من اشتباه بوده.

👈 این تصور درسته ولی شما باید به سطح خوبی از تجربه و تخصص برسید که هد هانترها (کسانی که کارشون اینه که به دنبال نیروی خوب بگردند و جذبش کنند) به سراغتون بیان. معمولا این اتفاقات برای کسانی میافته که یا تخصص خیلی کمیابی دارند و یا مدیران سطح بالا هستند.

⭕️ اگر مقاله ای رو از فردی خوندیم یا فردی تخصصی در یک موضوع خاص داره و علاقه داریم کار مشترکی رو با او به انجام برسونیم یا راهنمایی بخوایم (این فرد میتونه هر کسی باشه. دانشجوی تحصیلات تکمیلی گرفته تا استاد تمام در دانشگاه های خارجی) و راهنمایی درباره مسایل ساده نباشه و منجر به یک ایده جدید یا راه حل تازه بشه، برقراری ارتباط از طریق لینکدین یک رفتار حرفه ای تلقی میشه یا نه؟

👈 معمولا شما باید دوست و یا دوستان مشترکی با فردی داشته باشید تا لینکدین اجازه بده که شما با اون شخص ارتباط پیدا کنید. ولی در کل حتما راه خوبی هست. من کلی از کسانی که با اونها ارتباط کاری و یا تحقیقاتی دارم رو از طریق لینکدین آشنایی پیدا کردم.

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>