ده درس در مورد یوزراکسپرینس –  UX
دسامبر 14, 2017
نقش خانم ها در استارتاپها
فوریه 1, 2018

⭕️ مفاهیم مهم برای بنیان گذاران استارتاپ ها

⭕️ مفاهیم Vesting و Good Leaver و Bad Leaver

یکی از مفاهیم بسیار مهم در استارتاپ ها Vesting هست. چون دقیقا نمیدونم واژه ی معادل فارسیش چی میشه از همون وستینگ و ترک کننده ی خوب و ترک کننده ی بد استفاده میکنم. وستینگ البته به نوعی به مفهموم واگذار کردن هم استفاده میشه.

هدف: هدف از وستینگ و ترک کنندگان خوب و بد, ایجاد شرایطیه که در اون هم بنیانگذاران شرکت رو از گزند همدیگه حفظ میکنند.

وستینگ – ازدواج با کسب و کار:‌ وستینگ یعنی شما به عنوان یک هم بنیان گذار, تنها پس از طی مدت خاصی و تنها در شرایط متعهد موندن به شرکت و مجموعه صاحب سهمی میشید که از ابتدا قرارش رو گذاشته بودید. وستینگ در خارج از ایران البته تفاوت بارزی با ایران داره که ناشی از یک نقص و کمبود قانونی در ایران هست.

قضیه از این قرار هست که معمولا زمانی که شرکت رسما شروع به کار میکنه, و یا اولین سرمایه ی خارجی قرار هست که تزریق بشه, قراردادی بین اعضا و شرکت بسته میشه, با این محتوا که از شروع قرارداد, تا زمان خاصی شما به صورت تدریجی سهم خودتون رو دریافت میکنید. این زمان معمولا ۴ سال هست که با مدل های مختلف قسمت بندی میشه ولی من یکی از مدل های عمومی تر رو براتون مینویسم.

شرایط مقبول وستینگ:

۱- هر فرد سهم مالی خاصی رو در شروع کار میگذاره که این سهم میتونه هر مدلی که خودتون دوست دارید باشه. ممکنه تابعی از سهامی که در کل پروژه به شخص تعلق میگیره باشه یا هر ملاحظات دیگه ای داشته باشه. ولی این پول به عنوان سرمایه ی اولیه شرکت هست و باز نمیگرده.

۲- فرض کنید که ۲ نفر به صورت ۵۰٪ ۵۰٪ سهم دارند به صورت اولیه. این سهم ها به افراد به صورت یکجا داده میشه ولی در صورت ترک مجموعه در ۱ سال اول هیچ سهمی, پس از اتمام سال اول یک چهارم یعنی ۱۲.۵٪, پایان سال دوم ۲۵٪, پایان سال سوم ۳۷.۵٪ و در نهایت پس از سال چهارم کل ۵۰٪ رو میتونند برای خودشون نگه دارند. یعنی اگر یکی از این دو نفر بعد از ۲ سال مجموعه رو ترک کنه, در مجموع میتونه ۵۰٪ از سهمش رو نگه داره که معادل ۲۵‎٪ سهم اولیه ی شرکت هست.

۳- سهم ها با ورود فرد یا افراد جدید قاعدتا تغییراتی میکنند (دیلوت میشند) ولی وستینگ همچنان پا برجاست و هر شخصی پس از پایان هر سالی یک چهارم از سهمش رو دریافت میکنه.

۴- سهم های بازگشت داده شده به نسبتهای سهامی مونده بین افراد دیگه پخش میشه و البته بسته به شرکتی که ثبت میشه ممکن هست که فقط نیاز باشه تا سهام اون فرد از بین بره و همین به معنی این هست که سهام بقیه به نسبت سهمشون پر ارزش تر میشه.

۵- معمولا وستینگ رو با مفهوم Good Leaver / Bad Leaver ادغام میکنند. به این صورت که اگر شما مثلا ۲ سال و نیم در مجموعه بودید و شرکت دیگه نیازی به وجود شما احساس نمیکنه. در این صورت میتونند به شما سهمتون رو که وست کردید بدند و همکاری رو تموم کنند. ولی اگر شما باعث بشید که ضربه ای به شرکت بخوره, مثلا با دزدی یا همکاری با رقیب, یا … و به علت محکمه پسندی اخراج بشید, و یا با خواست خودتون شرکت رو ترک کنید, اونوقت هست که هیچ سهمی به شما تعلق نمیگیره و شما به کل باید همه ی سهمی که دریافت کردید رو پس بدید. ترک کننده ی خوب و بد عاملی هست که واقعا افراد قابل اعتماد و مناسب رو از افرادی که فقط ۶ ماه ذوق هر کاری رو در سر دارند جدا میکنه. این شرط باعث میشه تلاش افراد گروه و پروژه قیمت پیدا کنه و هر کسی صرفا با پیدا کردن موقعیت مناسب تر، پروژه و استارتاپ رو ترک نکنه.

و اما مشکلی که در ایران وجود داره و راه حلش:

مشکل و تفاوتی که ایران از نظر قانونی با آمریکا و اروپا داره اینه که سهم داده شده به فردی رو به همین راحتی نمیشه ازشون پس گرفت. بهترین راه حلی که وجود داره این هست که تا زمانی که وستینگ وجود داره سهام کل شرکت به نام یک نفر که بیشترین سهم رو داره و قابل اعتماد همه هست باشه و بین اعضا با این شخص قرارداد محضری نوشته و امضا بشه و تمام شرایط بالا در قرارداد ذکر بشه.

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>