اکنون بهترین زمان برای رهایی از تلگرام است
مارس 19, 2018
چگونه با تلاش و هوش مشتری خود را راضی نگه داریم – مثال عملی
می 25, 2018

An image of a road to the horizon with text start

فرض کنیم برای راه اندازی کسب و کار موارد اولیه مون آمادست. همون طور که در پست های زیر اشاره کردم,
‏t.me/mystartupexperience/42
t.me/mystartupexperience/43
تمام مستندات مورد نیاز جمع آوری و تکمیل شده. سوال یکی از مخاطبان کانال این بود که مرحله ی بعد چیه؟ مثلا ساختن تیم چگونه است؟ چطور میشه پول کافی پیدا کرد؟ نقش شتابدهنده ها چیه این وسط؟ اینکیوبیتور چیه؟

بعد از اینکه تحقیقاتتون به نتیجه رسید و تصمیم گرفتید برای شروع کار, همون طور که قبلا توضیح دادم شما نیاز به یک تیم دارید. برای انتخاب اعضای تیم دو مساله بسیار حائز اهمیته.

اول – فردی که انتخاب میکنید برای اینکه به تیمتون وارد بشه باید تخصصی داشته باشه که شما ندارید. دوستی ها رو کنار بگذارید, جای دوستی ها در کسب و کار نیست و از وارد کردن افرادی که به هر علتی به جز تخصصشون به تیم دعوت شدند بپرهیزید.

دوم – این فرد باید به اندازه ی کافی به شما, به طرح, و به کسب و کار متعهد باشه. برای اینکه از این دو قسمت تا حدودی خیال خودتون رو راحت کنید پست قدیمی تر من در مورد قوانین بین هم تیمی ها رو بخونید:
t.me/mystartupexperience/131

برای پیدا کردن هم تیمی میتونید از مسیرهای زیادی اقدام کنید. به دنبال گروه های و کانال های استارتاپی در شبکه های اجتماعی بگردید. برای نمونه این کانال های زیر:

https://t.me/synergism
https://t.me/ReadyForSynergism

در کل پیدا کردن هم بنیانگذار اصول خاصی نداره و خیلی میتونه سخت یا ساده باشه. از راه های غیر متعارف هم میتونید استفاده کنید. مثلا اگر دانشجو هستید میتونید در یکی دو جمله ایده تون رو توضیح بدید و خیلی کوتاه خودتون رو معرفی کنید و این اطلاعات رو در برد اعلانات دانشکده خودتون یا دانشکده ای که به یکی از دانشجوهاش به خاطر تخصصش نیاز دارید نصب کنید.

اگر در دانشگاه خوبی درس میخونید (یکی از ۵، ۶ دانشگاه برتر کشور), میتونید از اینکیوبیتور دانشگاه, بخش ارتباط با صنعت, و حتی انجمن فارغ التحصیلان کمک بخواید.

بعد از اینکه همپاتون رو پیدا کردید ‌و تصمیمتون رو برای شروع فاز عملی گرفتید، چند گزینه جلوی پاتون هست که یکی یکی مشهورترین هاشون رو براتون شرح میدم.

گزینه ی اول، خودمون راه بندازیمش: گزینه ی اولی که میتونید پیش بگیرید، اینه که با هزینه ی شخصی خودتون شروع کنید به پیش بردن طرح. این روش در حالی که بهترین حالت هست، بدترین حالا هم میتونه باشه. بهترین حالتش اینه که کسی وجود نداره که منافعش با منافع شما در تضاد قرار بگیره در اینده ی نزدیک، و همین طور سهام مجموعه تون رو نگه میدارید برای کارهای مهم تر. بدیش اینه که باید خیلی انگیزه ی بالایی داشته باشید برای اینکه بتونید ثابت قدم باشید. مثال از تجربه ی شخصی: در اتریش امتحانات مثل ایران برگزار نمیشند. امتحان هر درس در سال ۶، ۷ بار برگزار میشه و شما هر امتحانی رو که دوست دارید میدید. حتی خارج از این نوبت ها هم میتونید با استاد صحبت کنید و امتحان بدید. این خوبه؟ بستگی داره! این سیستم نیاز به انگیزه ی بالایی برای جلو بردن درس توسط خود شخص داره، وگرنه خیلی راحته که در این سیستم به کلی مجبور به ترک دانشگاه بشید! چون آدمها سر خود دوست ندارند امتحان بدند 😁.

راه دوم، برای کسانی که در دانشگاه های خوب تحصیل میکنند: درخواست از اینکیوبیتور دانشگاه هست برای کمک.

راه سوم شتاب دهنده ها: معمولا شتاب دهنده های ایران خیلی پر توقع هستند و در مقابل سهم نسبتا بزرگی از استارتاپ، سرمایه ی کمی رو در اختیار استارتاپ قرار میدند و بقیه اش رو هم جلسات و کلاس های آموزشی و این حرفا میذارند. در کل شتاب دهنده ها گزینه ی بدی نیستند به شرطی که بدونید ازشون چی میخواید. رفتن و قرار گرفتن در شتاب دهنده ها نباید صرفا برای گرفتن پول و امکانات باشه، بلکه برای پیدا کردن ارتباطات قوی با دیگر استارتاپ ها و بازیگران این حوزه، و بعضا استفاده از توان اونها در راه رسیدن به اهدافتون باید باشه.

راه چهارم، برای زمانی که میخواید خودتون شروع کنید ولی پول کافی ندارید: جذب سرمایه گذار! برای جذب سرمایه گذار باید یاد بگیری چطور داشته هاتون رو گرون بفروشید، و چطور خریدار درستی رو پیدا کنید. این پست رو بخونید:

https://t.me/mystartupexperience/150
https://t.me/mystartupexperience/151

قسمت اول صحبتم در مورد اینکه چطور خودتون رو گرون بفروشید، اینه که بدونید هر چقدر سهم کمتری از سهامتون در ابتدای کار خرج کنید، امکان موفقیتتون در مقاطع بالاتر بیشتره! چرا؟ چون بازیگران مهم و بزرگ حوزه ی استارتاپی بیشتر از هر چیزی به سهام یک استارتاپ در حال رشد علاقمند هستند و شما برای جذبشون در مراحل بالاتر نیاز دارید که به اندازه ی کافی سهام برای عرضه داشته باشید.

در مورد قسمت دوم صحبتم هم، سعی کنید کسی رو پیدا کنید که بیشتر از صرف پولش ارزش داشته باشه برای شما. مثلا کسی که تجربه ی مشابه و موفقی در زمینه ی نزدیک به کار شما داشته، یا روابط خوب و قوی داره که میتونید از اونها بهره ببرید.

در مورد مراحل عملی بعد از جذب سرمایه اولیه در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم براتون.

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>