چگونه با تلاش و هوش مشتری خود را راضی نگه داریم – مثال عملی

قدم اول در راه اندازی یک کسب و کار
می 25, 2018
برخی از اشتباهات تیم هایی که در ایران دیدم
می 25, 2018

توضیح تصویر بالا👆

داستان از این قرار بود که من برای تماس های عید یک اشتراک ماهانه ی تماس با ایران گرفتم. از اونجایی که معمولا این مدل اشتراک ها رو فراموش میکنم که باطل کنم و یکی دو باری زیادی از حساب من پول کسر میکنن، گفتم همین الان کنسلش میکنم که فراموش نکنم و پایان دوره خودش قطع بشه و دیگه هرینه ای کم نکنه. بعد از اقدام برای کنسل کردن، اسکایپ از من پرسید به چه علتی دارم اشتراکم رو لغو میکنم و من به صورت اتفاقی گزینه ی «قیمت بالا» رو زدم. بالافاصله به من پیشنهاد داد که اگر اشتراکم رو قطع نکنم میتونم ماه بعد رایگان این اشتراک رو داشته باشم و بعد از اون اگر خواستم اشتراکم رو قطع کنم. من هم قبول کردم. بعد به این فکر افتادم که این کار باعث میشه قطعا من حداقل یک بار دیگه این هزینه ی ماهیانه رو بدم چون بعد از ۲ ماه قطعا فراموش میکنم که چنین اشتراکی داشتم و تا بفهمم پول از کجا کم شده یکی دو‌باری هزینه ی اشتراک رو دادم.

نکته ی جالبش این بود که هم من راضی هستم هم اون به هدفش که فروش محصولش به منه رسیده!

این یک درس خوب برای کسانیه که کسب و کاری رو اداره میکنند. به جای فرستادن شمع و گل و پروانه برای مشتریانتون در نوروز، هدیه دادن هاتون رو هدفمند کنید. طوری که هم مشتری احساس رضایت کنه و هم در جهت پیشبرد اهداف شما باشه.

سروش مرتضی پور
سروش مرتضی پور
سلام. نام من سروش مرتضی پور است و مدیر فنی و از بنیانگذاران یکی از استارتاپ های موفق اتریش در زمینه ی اینترنت و تکنولوژی و محقق دکترای هوش مصنوعی و ارتباط انسان و روبات در فضاهای واقعیت مجازی در دانشگاه تکنیک وین هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>